CategoriesNetSuite Wholesale Distribution

Geçtiğimiz yıl başlayan sıra dışı süreç, bugün tüm işletmeler için dijital dönüşümü ve beraberinde yeni iş yapış biçimlerini zorunlu kıldı.  Her endüstriyi ciddi şekilde etkileyen bu durumdan en az hasarla çıkan ve iş süreçlerini kesintisiz devam ettiren işletmelerin bir ortak noktası vardı. Bu ortak nokta; bulut sistemleri kullanıyor olmalarıydı. Söz konusu, toptan dağıtım endüstrisi gibi sahada aktif bir çalışmayı da içeren alanlar olduğunda, bulut sistemlerin kıymeti çok daha net bir şekilde ortaya çıktı. Dünyanın bir numaralı bulut tabanlı sistemi olan NetSuite, her endüstride olduğu gibi toptan dağıtım endüstrisinde de fark yaratmaya yardımcı olmaya devam ediyor. Nasıl mı? Bu yazımızda sizlere NetSuite ile toptan dağıtım sektöründe nasıl fark yaratabileceğinizi anlatacağız!

NetSuite ile Tüm İşinizi Tek Bir Platformdan Yönetebilirsiniz!

NetSuite, toptan dağıtım için şu an dünyada 1 numaralı çözüm olarak, pazardaki konumunu korumaya devam etmektedir. Günümüzde, hızla büyüyen on binlerce organizasyon, işlerini dönüştürmek ve hız kazandırmak için doğru teknolojik araçları arıyor. Toptan dağıtım gibi katmanlı ve karmaşaya meyilli iş süreçlerine sahip olan sektörlerde, işletmeler sistemlerine tek ve bütünleşik bir platformdan erişim sağlayabiliyorlar. Bu sayede BT maliyetleri düşerken, kuruluşlarında da gerçek zamanlı görünürlük elde edebiliyorlar.

Operasyonlarınızı daha önce hiç olmadığı kadar görünür kılabilirsiniz. Kuruluşunuzun genelinde toplanan verilerden iç görüler elde edebilir ve çalışanlarınızı ihtiyaç duydukları bilgilerle donatarak, performansı artırabilirsiniz. Ayrıca, NetSuite ile müşterilerinizin 360 derece bir görünümünü elde ederek, pazarlamadan satışa, hizmet ve desteğe kadar her etkileşimi otomatik olarak tek bir sisteme kaydedebilirsiniz. NetSuite Omnichannel ticaret özelliği ile tüm kullanıcılarla etkileşim halinde olmanızı da sağlar. Müşterilerinize telefonla, e-postayla ya da yüz yüze görüşmelerle ulaşabilir ve 21. Yüzyılın tüketici beklentilerinin ötesine geçebilirsiniz!

NetSuite’in Toptan Dağıtım Endüstrisi için Sağladığı Avantajlar

Toptan dağıtım endüstrisi, yapısı gereği karmaşaya oldukça meyilli süreçlere sahiptir. NetSuite ile işletmenizin genelinde, kritik işlevler için yapılandırılmış iş akışları oluşturabilirsiniz. İşte NetSuite’in toptan dağıtım sektörüne özel sağladığı avantajlardan birkaçı:

  • Sağlayıcınız, müşteriniz ve satış ortaklarınız için tedarik zinciri portallarını kullanın ve iş akışınızda tam kontrol sağlayın!

Bugünün tüketici alışkanlıkları oldukça değişken bir yapıya sahip. Sadece hızlı sevkiyat ya da istedikleri ürüne kolay erişebilir olmak onlar için çoğu zaman yeterli değil. Bugün mükemmel müşteri deneyimini oluşturan parametreler neler? Toptan dağıtım işinizi nasıl dönüştüreceksiniz? Bu soruların yanıtı çok kanallı bir süreç sunmaktır. Distribütörler, çoğunlukla çok kanallı ticareti göz ardı edebilirler. Oysaki çok kanallı bir yapı ile yapılan mükemmel bir sipariş, bir iki gün içerisinde kullanıcıya ulaştırılır. Doğru, eksiksiz, hasarsız, kolayca iade işlemi yapılabilecek ve uygun fiyatlı da olacaktır. Çok kanallı bir dünyada başarı sağlamak için toptan dağıtım işletmenizin tüm temel iş sistemlerini entegre olarak kullanmalısınız. Tedarik zincirleri, CRM, perakende kanalları, envanter ve diğer süreçlerin operasyonlarını birbirine bağlayan distribütörler avantaja sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

  • SuiteFlow ile NetSuite Üzerinde Kendi İş Emirlerinizi Oluşturun!

Geleneksel toptan dağıtım modeli hızla değişmeye devam ediyor. Bugün oyunun kuralları 10 yıl öncesinden oldukça farklı. Günümüzde B2B müşteriler, mobil cihazları ile ürün bilgilerine anında erişebilmelerine olanak tanıyan self servis araçlar kullanıyor. Birçok tüketici ise kullanımı çok daha kolay olan e-ticaret web siteleri aracılığıyla doğrudan toptancıdan ya da üreticiden satın alma işlemi gerçekleştirebiliyor. Peki, toptan dağıtım şirketleri 21. Yüzyıl müşterilerinin taleplerini karşılamak için neler yapmalı? İşte birkaç öneri:

  • E-ticareti işinizin kalbine yerleştirin.
  • İlgi çekici içeriklerle uzmanlığınızı paylaşın
  • Müşteriye olduğu kadar Tedarikçiye de hizmet edin
  • Yaratıcı olun!

 

  • Çoklu Kanal Ticaret Anlayışıyla Müşteri Beklentisinin Ötesine Geçin!

Başarılı bir toptan dağıtım işi yürütmek, teknolojide, iş gücü demografisinde, müşteri ihtiyaçlarında ve fiyatlandırma modellerindeki değişikliklere ayak uydurma zorunluluğunu beraberinde getirir. Bu noktalarda yaşanabilecek olan zorluklar, genellikle küçük ve bağımsız distribütörleri ulusal ya da uluslararası operasyonlarda dezavantajlı duruma düşürür.

Fakat her zaman böyle olmak zorunda değil!

NetSuite, toptan dağıtım altyapınızı modernleştirmenize, bağımsız olan alanların verimli bir şekilde çalışabilmesine ve daha büyük oyuncularla rekabet etmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, NetSuite işinizle birlikte büyür. Böylece her yıl yeniden bir yatırım yapmak zorunda kalmadan, toptan dağıtım endüstrisinde rekabet avantajı kazanabilir ve başarılı olabilirsiniz.

Toptan dağıtım endüstrisinde faaliyet gösteren bir firmanız varsa ve pazarda rekabet avantajı kazanarak, işinizi tek ve gerçek bir bulut platformunda yürütmek istiyorsanız, NetSuite ile tanışma vaktiniz gelmiş demektir! Birden çok, farklı uygulamadan kurtulmak ve tüm verilerinizi her yerden erişim sağlayabileceğiniz özelleştirilebilen bir sisteme girmek istiyorsanız, NetSuite Yetkili Satıcısı MONETA’ya ulaşabilir ve işinizin geleceği için ilk adımı bugünden atabilirsiniz!

 

 

 

Reach Us

+90 (532) 549 4431

info@monetabs.com

locatıons

Istanbul – Dubai

    Copyright © 2023 Moneta Business Solutions. All Rights Reserved.